Tizenöt éve Lendületben

2019. július 08., címkék: lendület, kárpátaljai református ifjúsági szövetség (krisz), kárpátaljai reformátusok (kre)

Június 30-án 15. alkalommal rendezte meg a Kárpátaljai Református Ifjúsági Szervezet (KRISZ) legnagyobb – Lendület elnevezésű – találkozóját a kárpátaljai fiatalok számára, amelynek ezúttal a Beregszászi Amfiteátrum adott helyett. A rendezvényre több mint nyolcszázan látogattak ki. Központi üzenete Jézus Krisztus dicsőítése volt.

A KRISZ elnöksége az új ukrán oktatási törvényről

2017. szeptember 11., címkék: nyilatkozat, kárpátaljai református ifjúsági szövetség (krisz), református oktatás, kárpátaljai reformátusok (kre)

Félő, hogy a döntés a kárpátaljai fiatalok tömeges eltűnéséhez vezet szülőföldjükről rövid időn belül.

Táborozott a KRISZ

2015. augusztus 13., címkék: kárpátaljai református ifjúsági szövetség (krisz), ifi

Hetedik alkalommal szervezte meg nyári ifjúsági táborát augusztus 2. és 8. között a Kárpátaljai Református Ifjúsági Szervezet (KRISZ). A szervezet évente megrendezésre kerülő egyhetes tábora 16 éven felülieknek szól.

Megújult a Kárpátaljai Református Ifjúsági Szervezet vezetősége

2015. március 17., címkék: ifi, kárpátaljai református ifjúsági szövetség (krisz)

Február 28-án tartotta éves közgyűlését a Kárpátaljai Református Ifjúsági Szervezet (KRISZ).

Imaéjjel Kárpátalján - videó

2012. október 30., címkék: beszámoló, kárpátaljai református ifjúsági szövetség (krisz), imaéjjel 2012, ifi

Szoktunk imádkozni. Hitéletünk gyakorlásához hozzátartozik, hogy imádkozunk. De az a tény, hogy imádkozunk, még nem jelenti azt, hogy tudunk is imádkozni, értjük a lényegét, tisztában vagyunk az imádság fontosságával. Beszámoló az imaéjjel kárpátaljai alkalmairól.

Lendületben

2011. május 10., címkék: találkozó, kárpátaljai református ifjúsági szövetség (krisz)

Közel kétezer fiatalt hozott lendületbe május 7-én a 8. Kárpátaljai Református Ifjúsági Találkozó. Hideget és távolságot legyőzve szinte minden kárpátaljai gyülekezetből érkeztek fiatalok az Ung megyei Csongorra, ahol idén helyet kapott a Kárpátaljai Református Ifjúsági Szervezet (KRISZ) kerületi rendezvénye.

KRISZ-nap Balazséron

2010. június 28., címkék: Határon túl, ifjúsági nap, kárpátaljai reformátusok (kre), kárpátaljai református ifjúsági szövetség (krisz)

Első alkalommal szervezett KRISZ-napot a Kárpátaljai Református Ifjúsági Szervezet.

Ne félj, te kicsiny nyáj! – Közgyűlést tartott a KRISZ

2010. február 19., címkék: zán fábián sándor, kárpátaljai református ifjúsági szövetség (krisz), kárpátaljai reformátusok (kre), Határon túl

"A múltunk kötelez arra, hogy jövőt építsünk" – fogalmazott Zán Fábián Sándor püspök február 13-án a beregszászi református egyházközség gyülekezeti termében a Kárpátaljai Református Ifjúsági Szövetség (KRISZ) hálaadó ünnepi közgyűlésén. A KRISZ tiszteletbeli elnöke köszöntőjében a ’90-es évek ébredéseire, s a majdani ifjúsági szervezet nyolc évvel ezelőtti indítására emlékezve hozzátette: "ez a jövő attól függ, hogy mi mit vállalunk, és teszünk érte".